PoloSvět Zima - Rod Rees

11. srpna 2012 v 12:29 | Noodle |  Recenze - Knihy
Obsah:
PoloSvět je počítačová simulace, která byla vytvořena pro výcvik vojáků. V tomto virtuálním světě panuje vláda unFunDaMentalismu, což je jejich forma nacismu. Tento svět ovládájí nejkrutější tyrani jako nacista Heydrich, komunisté Berija a Stalin nebo jakobín Robespierre. V této simulaci se ocitne prezidentova dcera Norma, která je v Polosvětě nazývána daemonkou - tak se tam říká lidem z duchovního světa, i když jsou ve skutečnosti z reálného světa a daemoni jsou zadržování a uvězněni. Proto pošlou na její záchranu 18letou Ellu Thomasovou. Když do něj Ella pronikne, zjišťuje, že PoloSvět je reálnější než se zdá. S pomocí Vaňka Majkova se snaží zachránit Normu, ale Heydrich s ní má jiné plány, snaží se totiž ovládnout Reálný svět.

Můj názor:
Knihu jsem od začátku hltala a měla jsem jí přečtenou ani ne za dva dny, je hodně čtivá a příběh je poutavý a zajímavý. PoloSvět je rozdělen na několik sektorů, kde panuje různá vláda. Jsou tam vyobrazeny všechny problémy minulosti - nacismus, feminismus, boj proti židům, asiatům, černochům, vláda aryanů.

Co se mi na knížce nelíbilo:
To je těžké říct, některé scény byly přehnané. Například Trixie, která v životě nebyla ve válce, byla poslušná dcera a dokonce podlézala Heydrichovi, ale ke konci se stala bezcitnou, krvelačnou velitelkou, která nebyla shovívavá ani ke svému otci. Ta změna se mi zdála přehnaná, za pár dní se z člověka nestane takový hajzlík, obzvlášť když nic neztratila.

Moje hodnocení: 8/10
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama